Apr 3, 2020

Logo renk seçimleri nasıl olmalı ?

Akılda kalıcı bir logo tasarlatmak istiyorsanız, logonuz işinizi doğru şekilde temsil etmelidir. Sadece isminiz değil, işiniz, yaptıklarınız, müşterilerinize kattıklarınız logonuz aracılığıyla potansiyel müşterilerinize yansır. Kaliteli ve özgün bir tasarım için profesyonel destek alırken altını çizmeniz gereken önemli detayları belirlemeniz gerekir.

Logo Rengi Nasıl Olmalı?

Yeni bir iş sürecinde misiniz? Bu süreçte ilk olarak hedeflerinizi belirlemeye sonra da kurumsal bir imaj oluşturmaya ihtiyacınız var. Bunun için “tasarlatacağınız logo rengi nasıl olmalı?” öğrenmelisiniz. Logo rengi seçiminde profesyonellerden yardım almanız bu süreçte en önemli detaylar arasındadır. Çünkü akılda kalıcı bir logo tasarlatmak istiyorsanız, logonuz işinizi doğru şekilde temsil etmelidir. Sadece isminiz değil, işiniz, yaptıklarınız, müşterilerinize kattıklarınız logonuz aracılığıyla potansiyel müşterilerinize yansır. Kaliteli ve özgün bir tasarım için profesyonel destek alırken altını çizmeniz gereken önemli detayları belirlemeniz gerekir. Bu amaçla Pinky Lemon Dijital Creative size şu önemli hususlarda yardımcı olur:

• Cezbedici Renk Seçimi
• İmajınızı tamamlayıcı renk seçimi
• Müşteriye doğallığınızı yansıtan renk seçimi
• Klasik koyu renk seçimleri
• Tamamlayıcı Açık Renk Seçimleri

Profesyonel tasarım sürecimiz ile ilgili fikir edinmeniz açısından hazırladığımız info grafiğe göz atabilirsiniz:

İddialı ve Dikkat Çekici Bir Logo Rengi Nasıl Olmalı?

İddialı olmaktan korkmamalısınız. Çünkü müşterileriniz kendinize ne kadar güvendiğinizi bilmek ister. Burada iddialı olduğu kadar sevdiğiniz bir rengi seçtiğinizden emin olmalısınız.

İddialı ve Birbirine Zıt Renkler Seçin!

Seçtiğiniz renk ilginç ve hatta aykırı tonlarda olsa bile hem insanların aklında kalabilir hem de onların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Peki, iddialı olduğu kadar beğeni toplayan ve dikkat çeken bir logo rengi nasıl olmalı? Seçimlerinizi yaparken öncelikle hedef kitlenizi doğru belirlemelisiniz. Belirlediğiniz hedef kitle için hangi renk tonlarının önemli olduğuna dikkat etmek, logonuzda zıt renkleri bile en uyumlu şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Seçtiğiniz baskın ve güçlü renge karşılık ona zıt karakterde açık renk seçmelisiniz. Böylece logonuzu çok daha çarpıcı bir şekilde tasarlatabilirsiniz. Bu zıtlık profesyonel logo tasarımı sürecinde mükemmel bir uyum oluşturur.

Samimiyetinizi Yansıtan Logo Rengi Nasıl Olmalı?

Kurumsal ve resmi bir diliniz olsa da yaptığınız işte güvenilir ve samimi olduğunuzu ifade etmeniz önemlidir. Bunda görsel tasarımın payı oldukça fazladır. Doğal tonlarda kullanacağınız renk seçimleri ile cesur ve en iddialı tonları birleştirin. Bu doğallığın iddia ile birleşmesi, markanızı cezbedici hale getirir. Böylece iddialı olma kısmını çok göze sokmadan da kitleleri etkileyerek başarabilirsiniz.

Doğal Renk Seçimleri ile Sadık Müşteriler Kazanın!

Doğal renkler, insanların doğada görmeye alışkın olduğu renklerdir. Bu nedenle doğal renk seçimleri, firmanızın kitlelerce kolay benimsenmesine yardım eder. Doğallığı oluştururken koyu ve açık renk seçimlerini doğru şekilde yapmanız ayrıca önem taşır.

Marjinal ve Sıcak Renkleri Bir Arada Kullanın!

İçinde samimiyet barındıran: “Logo rengi nasıl olmalı?” sorusunun cevabı olarak pastel, sıcak, marjinal ve dikkat çeken renklerin uyumu şeklinde cevap verebiliriz. Tabi ki bu uyumu yakalamak için bir profesyonel web tasarımcı ile çalışmalısınız.

Koyu ve Açık Renkler İçin Doğru Tonları Tercih Edin!

Logoda koyu renk seçimi için pastel tonlar kullanabilirsiniz. Ancak açık bir zeminde rengin nasıl okunacağına dikkat etmeniz gerekir. Seçtiğiniz koyu renk net olarak okunabiliyorsa logonuzda muhteşem bir görsel haz yaratabilirsiniz.  Logonuz için iki adet açık renk seçerek daha az vurgulamak istediğiniz kısımları daha silik; vurgulamak istediğiniz kısımları ise daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.  Siz de renklerin gücünü kullanmak isterseniz firmamızdan logo tasarımı için bilgi ve hizmet alabilirsiniz.